HA Tiny House
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerimiz ruhsatlı ve plakalı olduğundan ekstra bir izine ihtiyaç yoktur. Satın aldığınız veya kiraladığınız arazide tiny houselarınızı rahatlıkla konumlandırabilirsiniz. Ürünler sabit yapı olarak nitelendirilmediğinden ve plaka ruhsata sahip olduğundan karayolları yönetmeliğine tabiidir.

Tekerlekli evlerin bakım ihtiyacı, yapımında kullanılan malzemelere ve teşkil edildikleri bölgedeki hava şartlarına göre değişmektedir. Özellikle dış cephede kullanılan masif ahşaplar rutin bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Kullanılan ağaç cinsine belirli süreçlerde yağlanması veya vernik/cila uygulaması yapılması gerekmektedir. Bu işlem kullanıcının kendi yapabileceği pratik bir uygulama olmakla beraber istenildiği takdirde tarafımızdan hizmet verilebilmektedir.

Elektrik için güneş panelleri, kanalizasyon için belirli aralıklarla vidanjör tarafından temizlenmesi gereken foseptik sistemi veya kompost tuvalet, su içinse aralıklarla doldurulan depo ayrıca yağmur suyu kullanılabiliyor. Bunların hepsi sizin seçtiğiniz tiny house’un mevcut altyapısına, kendi eklemek istediğiniz şeylere, aradığınız konfora, tiny house kurmak istediğiniz lokasyonun imkanlarına da bağlıdır. Hali hazırda kanalizasyon, elektrik bağlantısı olan bir yer ise bu gibi konularda çok uğraşmanız gerekmeyecektir.

Özellikle taşınabilir tiny houselarda ağırlık şartı olduğu için hafif malzemeler tercih sebebidir Bunun yanı sıra tiny house felsefesi çevre dostluğu ve sürdürülebilir yaşam felsefesinden hareket ettiği için doğal, geri dönüştürülebilir malzemeler tercih edilmektedir.

 

Evin ağırlığına göre değişmekle beraber genelde 1.6 motorlu bir araç yeterli olmaktadır. Her halükarda çekiş gücü yüksek 4×4 bir araç tavsiye edilir.(O1 ve O2 grubundaki ürünler için geçerlidir. O3 sınıfı hariçtir.)

 

Tiny House yaşamı , bireylerin yaşadıkları ortamı minimalleştirmeye yönelmesiyle oluşan bir yaşam tarzıdır. Ekonomik nedenler, çevresel problemler ve daha özgür bir yaşam için kişiler Tiny House tarzını tercih etmeye başlamıştır. Tiny House evleri karbon ayak izinin, atık enerjinin ve kaynak kullanımının daha az tüketilmesine olanak tanır.

 

Uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

© 2024 HA Tiny House - Tüm Hakları Saklıdır. ( Örnek Tiny House Tanıtım Demo Sitesidir.)

Sosyal Ağlar